Cornelia Fahrion soprán

Umělec

Sopranistka Cornelia Fahrion vystudovala muzikologii na Eberhard Karls Universität Tübingen, kde získala cenné podněty a znalosti v oblasti historické interpretační praxe, které dále prohloubila při studiu zpěvu na Institutu pro starou hudbu při Hochschule für Musik v Trossingenu. Svá hudební studia završila ve dvou navazujících programech (zpěv a hudební pedagogika) na Schola Cantorum Basiliensis ve třídě Ulricha Messthalera.

Cornelia Fahrion získala ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích, jako jsou TAMIS Wettbewerbs für Alte Musik v Sársku či International Young Artists Presentation v Antverpách. Je sólistkou s všestranným záběrem a vystupuje na prestižních pódiích po celé Evropě. Důležitou roli v jejím uměleckém zaměření hraje komorní hudba, o čemž svědčí spolupráce se soubory, jakými jsou například Abendmusiken Basel nebo Musica getutscht. V roce 2017 byla hostem prestižního festivalu Bachfest Leipzig.

Cornelia Fahrion je členkou několika vokálních souborů, mezi něž patří Chor der J. S. Bach-Stiftung St. Gallen, La Cetra Basel, Kammerchor Stuttgart a Swiss Vocal Consort. Ačkoli její zvláštní láskou je barokní a klasicistní hudba, pravidelně vystupuje také v produkcích, které uvádějí soudobá díla, například v basilejském hudebním divadle Gare du Nord.

Cornelia Fahrion se podílela na nahrávkách pro vydavatelství SR a SWR, z nichž mnohé získaly nominace a prestižní mezinárodní ocenění.

Koncerty