Hana Blažíková soprán

Umělec

Hana Blažíková je mimořádnou osobností na české i mezinárodní scéně staré hudby. Sopranistka s nezaměnitelnou barvou hlasu, vřelým hudebním výrazem a citlivým vokálním projevem si získala obdiv na mnohých tuzemských i zahraničních pódiích.

 

Hana Blažíková je absolventkou Pražské konzervatoře (2002), kde studovala ve třídě Jiřího Kotouče, a mistrovských kurzů u Poppy Holden, Petera Kooije, Moniky Mauch a Howarda Crooka. Věnuje se interpretaci převážně barokního, renesančního a středověkého repertoáru a spolupracuje s orchestry a hudebními tělesy z celého světa, z nichž jmenujme Collegium Vocale Gent, Bach Collegium Japan, Sette Voci, Gli Angeli Genève.

 

V roce 2010 se zúčastnila významného turné s Bachovými Matoušovými pašijemi pod taktovkou Philippa Herrewegha. V roce 2011 debutovala v newyorské Carnegie Hall s orchestrem Bach Collegium Japan pod vedením Masaaki Suzukiho a vystoupila v Janových pašijích s Bostonským symfonickým orchestrem. V roce 2017 debutovala na prestižním Salzburském festivalu (Salzburger Festspiele) v sérii tří oper italského barokního skladatele Claudia Monteverdiho L’Orfeo, Il ritorno d’Ulisse in patria a L’incoronazione di Poppea. Orchestr English Baroque Soloists a sbor Monteverdi Choir řídil John Eliot Gardiner. Umění Hany Blažíkové je zaznamenáno na více než třiceti CD nahrávkách, včetně vysoce ceněného kompletního vydání Bachových kantát s Bach Collegiem Japan.

 

Hana Blažíková se věnuje také hře na gotickou harfu a je členkou souboru Tiburtina ensemble, který se zaměřuje na interpretaci gregoriánského chorálu a rané středověké polyfonie.

Koncerty