Lore Binon soprán

Umělec

Lore Binon se hudbě věnuje od svých pěti let, kdy začala hrát na housle. Je laureátkou několika soutěží a absolventkou Královské konzervatoře v Bruselu, kde studovala ve třídě Yuzuko Horigome. Ještě za studií se na téže instituci začala věnovat zpěvu pod vedením Beatrijs Devos. Vzdělání si později rozšířila na Escole Superior de Música de Catalunya v Barceloně u Margaridy Natividade a v roce 2011 absolvovala magisterské studium na Amsterdamské konzervatoři, kde se jí dostalo školení Valérie Guillorit. V současné době navštěvuje lekce u Margreet Honig.

 

Díky své všestrannosti a vytříbené muzikalitě je Lore Binon vyhledávanou sólistkou. Pravidelně spolupracuje se soubory a orchestry jako Ictus Ensemble, Oxalys, Sbor Vlámského rozhlasu, Bruselská filharmonie, Spectra Ensemble, Freiburger Barockorchester, Flemish Radio Choir a Symfonieorkest Vlaanderen a vystupovala v dílech jako Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži Josepha Haydna, Bachovo Magnificat, Händelovo Dixit Dominus, Mendelssohnův Lobgesang a Brahmsovo Německé rekviem. Spolupracovala s dirigenty jako René Jacobs, Hervé Niquet a Jos van Veldhoven a vystupovala v sálech jako centrum Bozar v Brusselu, Salle Pleyel v Paříži, Opéra de Lyon, centrum De doelen v Rotterdamu a Koncertní sál P. I. Čajkovského v Moskvě.

 

V současné sezoně vystupuje Lore Binon ve Vlámské opeře jako Pamina v Mozartově Kouzelné flétně a je rezidenční umělkyní Vlámského Festivalu v Mechelenu. Představí se v Mahlerově Čtvrté symfonii v provedení s Orchestre Symphonique de Mulhouse a pod taktovkou Loethara Koenigse. V listopadu 2017 vyšlo u vydavatelství Outhere Music CD s hudbou Deubssyho, Hahna a dalších.

Koncerty