Lucie Karafiátová alt

Umělec

Lucie Karafiátová zpívala téměř šestnáct let v Kantiléně, dětském a mládežnickém sboru při Filharmonii Brno. Od roku 2011 vystupuje jako sólistka na koncertních podiích a zaměřuje se na interpretaci staré hudby. Jejím stálým pěveckým mentorem je Andreas Scholl. Účastnila se kurzů sólového zpěvu u významných osobností staré hudby jako jsou například Robin Tyson, Marta Infante, Jakub Burzýnski či Jean-François Lombard.

 

Je stálou členkou a sólistkou The Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka, s nímž vedle koncertů vystupuje i v četných operních nebo scénických produkcích, například Král Artuš Henryho Purcella (2011), Platée J. P. Rameaua (2014), Händelovo oratorium Saul (2019) a mnoha dalších.

 

Od roku 2013 pravidelně vystupuje se souborem Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse na koncertech v tuzemsku i v zahraničí. Dále pravidelně spolupracuje se soubory L'armonia Terrena pod vedením Zdeňka Klaudy, Capella Ornamentata, Czech Virtuosi, Societas Incognitorum a od roku 2020 se souborem Collegium Marianum.

 

Společně se sopranistkami Markétou Klaudovou a Pavlou Radostovou je stálou členkou vokálního tria Drei Engel, se kterým vystupuje na prestižních tuzemských koncertních pódiích a uvádí méně známý repertoár pro tři ženské hlasy a cappella nebo s doprovodem bassa continua.

Koncerty