Marco Testori barokní violoncello

Umělec

Marco Testori začal hrát na klavír ve velmi raném věku, později k nim přidal také hru na varhany a violoncello. Na konzervatoři Giuseppe Verdiho v Miláně získal v roce 1991 diplom v oboru varhany a skladba, v roce 1993 získal diplom v oboru hra na violoncello. Poté, co se zúčastnil kurzů vedených J. Goritzkym, M. Flaksmannem a E. Bronzim, se začal intenzivně věnovat staré hudbě pod vedením C. Coina na Schola Cantorum Basilensis.

Spolupracoval s mnoha soubory jako například I Barocchisti, Ensemble Baroque de Limoges, Complesso Barocco, Accordone, Orquesta Barroca de Sevilla, Ensemble Dolce e Tempesta, Il Cardellino, Ensemble Musica Alchemica, Orchestra da Camera di Mantova, La Divina Armonia, Il Suonar Parlante, Ensemble 1700 a L’Accademia Gioiosa, se kterými nahrál několik nahrávek pro různá hudební nakladatelství včetně Decca, Opus 111, Naxos, Sony, Amadeus a Fuga Libera.

V letech 1994 až 2004 byl koncertním mistrem violoncell souboru Il Giardino Armonico, s kterými koncertoval na nejvýznamnějších hudebních festivalech po celém světě a nahrával pro vydavatelství Teldec. Je koncertním mistrem violoncell souboru Atalanta Fugiens, se kterým nahrává pro vydavatelství Sony.

Se souborem Dolce & Tempesta nahrál koncerty skladatele Nicoly Fiorenzy pro violoncello a smyčce. Pro vydavatelství Passacaille nahrál koncerty a sonáty Carla Grazianiho a CD sonát violoncellistů Mannheimské školy. Na svém posledním CD, vydaném u Brilliant Classic, spolupracoval s hráčem na kladívkový klavír Constantinem Mastroprimianem na sonátách skladatelů Moschelese, Riese a Hummela.

Pod jeho vedením vyhrál ženský sbor Convivia Musica několik národních soutěží. Některé ze skladeb a úprav, které pro tento soubor vytvořil, získalo zvláštní uznání na soutěžích pěveckých sborů.

Od října 2013 vyučuje barokní violoncello na Univerzitě Mozarteum v Salzburgu. Vede také mistrovské kurzy a letní kurzy barokního violoncella a klasické komorní hudby.

Koncerty