Michaela Koudelková zobcová flétna

Umělec

Michaela Koudelková vystudovala hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a na Hudební akademii Kryštofa Pendereckého v Krakově ve třídě Petera Holtslaga a Erika Bosgraafa. V současné době pokračuje v doktorandských studiích na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením Barbary Marii Willi. Michaela se představila na sólových recitálech v rámci Fringe Oude Muziek Festival Utrecht a stala laureátkou mezinárodní soutěže Tel Aviv Recorder Competition v Izraeli, kde byla oceněna první cenou. Na Kaleidoscope Vocal and Instrumental Competition v Santa Monice (USA) byla vybrána mezi 6 finalistů ze 2000 účastníků z 88 zemí světa.

 

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech v České republice i v zahraničí (Concentus Moraviae, Hudební festival Znojmo, Tel Aviv Recorder Festival, Janáčkův máj, Musica Holešov, Mikołowskie Dni Muzyki Dawnej, Opera Nova w Bydgoszczy, Bach Tribute, Dni Bachowskie, Nitrianská hudobná jeseň, Barok w Radości, Barok na Spiszu, Bach Kraków Festiwal).

 

Je spoluzakladatelkou souboru Ensemble Musica Armonia a česko-polského barokního uskupení Il Giorno Felice, se kterým se představila ve finále York Early Music International Young Artists Competition 2015 ve Velké Británii. Spolupracuje se soubory Musica Aeterna, The Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Moravský komorní orchestr, Cornu Copiae, Quartetto Nero, Ensemble Hand-Made, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, La Tempesta nebo Sine Nomine Ensemble.

 

Michaela Koudelková se věnuje především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Od roku 2016 se aktivně věnuje také pedagogické činnosti, vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a v rámci doktorandského studia vyučuje barokní a klasicistní komorní hru na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.