Vojtěch Semerád tenor

Umělec

Vojtěch Semerád je absolventem Pražské konzervatoře, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (obor Sbormistrovství) a Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži (barokní housle ve třídě Françoise Fernandéze). Je finalistou mezinárodní soutěže Telemann-Wettbewerb v Magdeburgu.

 

Vojtěch Semerád je uměleckým vedoucím vokálního ansámblu Cappella Mariana a členem souboru Collegium Marianum, který se věnuje provádění hudby 17. a 18. století a jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům.

 

Jako sólista a komorní hráč vystupuje na významných evropských pódiích a festivalech (např. Théâtre des Champs-Elysées, Palau de Música Barcelona, Concertgebouw Rotterdam, Wigmore Hall, Gulbenkian Museum v Lisabonu, Pražské jaro) a pravidelně účinkuje se soubory jako Le Poème Harmonique, Les Folies Françoises, Les Agrémens ad.

 

Podílí se na natáčení pro Deutsche Gramophon, Naïve nebo Supraphon a pravidelně též nahrává pro Českou televizi a Český rozhlas.

 

Jako zpěvák je zván renomovanými ansámbly, jako jsou Huelgas Ensemble nebo Vox Luminis a zaměřuje se na objevování hudby 15. a 16. století ve střední Evropě.